Lista aktualności Lista aktualności

Kolbuszowa kolejny raz niepokonana

W sobotę 23 kwietnia 2022 r. już po raz XIX został rozegrany Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie pod honorowym patronatem Dyrektora RDLP w Krośnie.

Tym razem gospodarzem turnieju zostało Nadleśnictwo Sieniawa, a mecze rozgrywano na obiektach sportowych w Adamówce oraz Majdanie Sieniawskim. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 17 drużyn, w tym nadleśnictwa: Baligród, Bircza, Cisna, Dynów, Jarosław, Kolbuszowa, Lesko, Leżajsk, Lubaczów, Lutowiska, Narol, Oleszyce, Sieniawa, Stuposiany, Tuszyma, Ustrzyki Dolne oraz po kilku latach przerwy drużyna Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  w Krośnie. Ponadto gościnnie w turnieju wystąpiła drużyna reprezentująca firmę drzewną z terenu nadleśnictwa, a mianowicie drużyna „Tartak KUZIO”, rozgrywając mecz towarzyski z drużyną leśników reprezentujących jednostki RDLP w Krośnie.

            Po zarejestrowaniu wszystkich drużyn, przyszedł czas na losowanie grup. W wyniku losowania, drużyny zostały przydzielone do poszczególnych grup:

Grupa A:

Nadleśnictwa: Dynów, Lubaczów, Lesko, Kolbuszowa, Cisna.

Grupa B:

Nadleśnictwa: Jarosław, Baligród, Ustrzyki Dolne, Stuposiany.

Grupa C:

Nadleśnictwa: Tuszyma, Sieniawa, Lutowiska, Narol.

Grupa D:

RDLP w Krośnie, Nadleśnictwa: Bircza, Leżajsk, Oleszyce.

Po rozlosowaniu grup przyszła pora na oficjalne otwarcie turnieju. Mistrzostwa jako gospodarz otworzył Nadleśniczy Nadleśnictwa Sieniawa Janusz Starzak, życząc jednocześnie wszystkim zawodnikom udanej rywalizacji, zaciekłych pojedynków, w przyjaznej koleżeńskiej atmosferze, każdej drużynie zwycięstwa na miarę własnych oczekiwań, a gościom i kibicom dobrej zabawy oraz emocjonującego widowiska

Rozgrywki w grupach eliminacyjnych pomimo zaciętych meczów, przebiegały sprawnie. W wyniku rozstrzygnięć grupowych, do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, do najlepszej ósemki mistrzostw awansowały drużyny:

Grupa A: Kolbuszowa, Lesko

Grupa B: Jarosław, Ustrzyki Dolne

Grupa C: Lutowiska, Sieniawa

Grupa D: Oleszyce, Bircza

Emocje z każdym meczem narastały, a starcia ćwierćfinałowe okraszone były wieloma fantastycznymi wymianami. Na tym etapie zwycięsko ze swoich potyczek wyszły ekipy nadleśnictwa: Kolbuszowa, Ustrzyki Dolne, Sieniawa, Oleszyce. W kolejnej już półfinałowej fazie los skojarzył drużyny: Kolbuszowej z Ustrzykami Dolnymi oraz Sieniawy z Oleszycami. Po niezwykle zaciętych bojach do finału awansowały drużyny nadleśnictwa Kolbuszowa oraz Oleszyce, a walka o najniższe miejsce na podium przypadła reprezentacjom nadleśnictwa Sieniawa oraz Ustrzyki Dolne.

Równolegle do meczy półfinałowych na jednym z boisk toczył się emocjonujący pojedynek drużyny „Tartak KUZIO” - sponsora tegorocznych mistrzostw, z reprezentacją złożoną z leśników występujących w dzisiejszym turnieju. Po bardzo zaciętym pojedynku zwycięsko z potyczki wyszła drużyna „Tartak KUZIO” wygrywając spotkanie 3:1.

Walka o 3. miejsce rozegrała się pomiędzy nadleśnictwem Sieniawa i Ustrzyki Dolne. Po bardzo emocjonującym meczu wygrała drużyna gospodarzy – Nadleśnictwa Sieniawa, która pokonała nadleśnictwo Ustrzyki Dolne dopiero w tie breaku (2-1).

Finał pomiędzy nadleśnictwami Kolbuszowa, a Oleszyce również zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść ubiegłorocznych Mistrzów. Tym samym po raz kolejny tytuł obroniła reprezentacja nadleśnictwa Kolbuszowa.

Po zakończeniu zmagań siatkarskich przyszedł czas na losowanie nagród, których sponsorem była firma „Tartak KUZIO”, każdy uczestnik mistrzostw miał szansę na wylosowanie drobnych upominków oraz wspaniałych leżaków z logotypem sponsora tegorocznych mistrzostw.

Po całym dniu niesamowitych emocji przyszedł czas na podsumowanie turnieju. Turniej podsumował Przewodniczący ZO SITLiD w Krośnie Bartłomiej Peret wraz z sędzią głównym zawodów kol. Zenonem Szkamrukiem. Kolejno głos oddano zaproszonym gościom: Panu Wice Staroście Powiatu Przeworskiego – Jackowi Kierepce, Wójtowi Gminy Adamówka Edwardowi Jarmuziewiczowi, którzy podziękowali wszystkim za sportową rywalizację, doceniając wysiłki leśników obserwowane na siatkarskich boiskach.

W tym miejscu należą się również wielkie podziękowania dla gospodarzy, goszczących zawodników na swoich szkolnych obiektach: dyr. mgr Małgorzacie Leja – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Majdanie Sieniawskim oraz dyr. Józefowi Połciowi – Dyrektorowi Zespołu Szkół w Adamówce, Prezes Stowarzyszenia Spartakus Pani Ewie Kubrak, którzy czynnie brali udział w turnieju kibicując wszystkim drużynom., a także Spółdzielni „AS” z Adamówki zabezpieczającej turniej pod względem gastronomicznym.

Po wystąpieniu zaproszonych gości zostały rozdane wyróżnienia dla zawodników oraz drużyn wyróżniających się w tegorocznych zawodach. Oprócz pamiątkowych statuetek zawodnicy zostali nagrodzeni, nagrodami ufundowanymi przez pozostałych sponsorów turnieju: NSZZ Solidarność, Związek Leśników Polskich oraz Polskie Towarzystwo Leśne.

Nagrody indywidualne nadane decyzją sędziów:

Najmłodszy zawodnik — Juliusz Janosik z N-ctwa Kolbuszowa,

Najstarszy zawodnik — Piotr Nowakowski z N-ctwa Lutowiska,

Nagroda dla grającego Nadleśniczego – Janusz Bobik z N-ctwa Lesko,

Nagroda dla Klubu Kibica – Nadleśnictwo Stuposiany,

Nagroda Fair Play – drużyna N-ctwa Jarosław,

Miss Turnieju – Paulina Zawadzka z N-ctwa Cisna,

Najlepszy Broniący – Piotr Pętek z N-ctwa Ustrzyki Dolne,

Najlepszy Rozgrywający – Bartłomiej Szkamruk z N-ctwa Sieniawa,

Najlepszy Atakujący – Rafał Morawski z N-ctwa Oleszyce,

Najbardziej Wartościowy Zawodnik – Jarosław Janosik z N-ctwa Kolbuszowa

            Po indywidualnych wyróżnieniach przyszedł czas na docenienie wszystkich drużyn za udział dzisiejszym turnieju. Każda z drużyn biorących udział w mistrzostwach otrzymała pamiątkową fotografię, upamiętniającą udział w tegorocznych mistrzostwach, a najlepsze drużyny zostały dodatkowo uhonorowane pamiątkowymi medalami oraz pucharami.

            Turniej oficjalnie zakończył Nadleśniczy Nadleśnictwa Sieniawa Janusz Starzak, dziękując wszystkim drużynom za przybycie, świetną atmosferę i sportową rywalizację oraz zapraszając na wspólne podsumowanie  turnieju w Domu Weselnym, w Majdanie Sieniawskim.

            Oczywiście nie możemy zapomnieć o kibicach obecnych na trybunach, którzy podczas turnieju gorąco kibicowali swoim drużynom stwarzając niesamowitą atmosferę.

            XIX Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie rozgrywany na terenie Nadleśnictwa Sieniawa dobiegł końca, nic nam nie pozostało jak zaprosić wszystkich na jubileuszowy XX Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie, który już za rok.

 

Tekst: Bartłomiej Szkamruk

Zdjęcia: Dariusz Tabisz