Wydawca treści Wydawca treści

Zanocuj w lesie

 

Zapraszamy do Sieniawskich Lasów!

To tutaj możecie zażyć nie tylko zdrowego powietrza, ale i zdrowego snu!

Za sufit będzie służyć sklepienie koron drzew, głowę utuli z mchów poduszka.

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru [link do regulaminu]
  2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska:

- Rozpalenie ogniska jest możliwe jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Jeśli zależy Ci na rozpaleniu ognia, zaplanuj wycieczkę tak, aby uwzględniała miejsca do tego przeznaczone. Wyznaczonymi miejscami do rozniecania ognia są miejsca oznaczone na mapie. W razie wątpliwości skontaktuj się z koordynatorem programu w nadleśnictwie. Drewno na rozpalenie ogniska w wyznaczonym miejscu przynieś ze sobą.

  1. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  2. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link do bezpiecznego korzystania z lasu na czaswlas.pl
  3. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu. Lokalizacja takich powierzchni znajduje się na mapie.
  4. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków. Termin obowiązywania, lokalizacja znajduje się na mapie.
  5. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
    1. terminy polowań zbiorowych: K.Ł Darz Bór w Sieniawie, K.Ł. Orzeł w Jarosławiu
  6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz dokonać zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje drogą mailową poprzez przesłanie go na adres sieniawa@krosno.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Robert Jurkiewicz, robert.jurkiewicz@krosno.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Sieniawa przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety (TUTAJ) przeznaczonej dla osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów

 

 


Zawieszamy do odwołania

Szanowni Państwo,

mając na uwadze bezpieczeństwo publiczne, pragniemy poinformować, że z dniem 01.03.2022r. zawieszamy do odwołania program "Zanocuj w Lesie" na terenie będącym w zarządzie terytorialnym Nadleśnictwa Sieniawa.

Przepraszamy za niedogodności.